One key memory
Thick and thin
Four gears adjustable

MEMORY FUNCTION ONE CLICK EXCHANGE LOCKSTITCH SEWING MACHINE
Heavy-Thin-Elastic special structure, refuelling without manual adjustment
Thie industry is the first to realize arbitrary sewing of heavy-thin-elastic fabrics, and the speciamechanical structure eliminates the tedious manual adjustment
Elephant Memory Chip,one-click exchange is efficient and convenient
Industry's pioneering Elephant Memory Chip, Can be combined to store speed, needle guageclgthing technology and other parameters
Pedal flexible, 4 levels adjustable
The starting pedal can adjust the sensitivity of 4 levels to flexibly cope with various sewing tasks
Pattern Sewing,practical and beautiful
According to the requirements of clothing technology, select different reinforcement sewing, densesewing, special pattern sewing and other functions, the stitch is more beautiful and practical.
Precise needle guage,silent reverse stitching
Stepper motor-controlled needle guage,with locking needle guage adjustment function;silentreverse stitching,no tick.

Heavy-Thin-Elastic special structure.refuelling without manua adjustment

Elephant Memory Chip,one-clickexchange is efficient and convenient

Pedal flexible,4 levels adjustable

Pattern Sewing,practical and beautifu
| Model | A8130 |
| Thickness | light-weight materials |
| Sewing speed | 5000rpm |
| Stitch length | 5mm |
| Alternation range | 5.5mm(Manual lift )-13mm(Knee lift) |
| Needle | DB×1 #11-#18 |
| Lubricating oil | 10# white oil |
| power | 220V / 550W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Download user manual