Low noise and low vibration
Faster and lighter
No skip no break

SLOW START COMPUTER LOCKSTITCH MACHINE
Airframe optimization,Low noise and low vibration,Faster and lighter
Small body cavity structure, low vibration, low noise: shaft intearation, sewina speed is fasterand lighter
Accurate needle reinforcementis Convenient and efficient
Add needle reinforcement function,Under sewing operation, one-key sewing, to ensure moreaccurate and convenient sewing
Slow start sewing,no skip no break
Unique slow start sewing function,Reduce the noise of sewing and eliminate the problem ofbreak and skip
Three level adjustable LED light
Eye protection LED design,One-click adjustment of three different lighting brightness to adapt todifferent sewing environments,more efficient production
Wide voltage design,Global adaptation
Wide voltage range of 140-240V,Plug and use sefely and stabily

Airframe optimization,Low noise andlow vibration,Faster and lighter;

Accurate needle reinforcementisConvenient and efficient;

Slow start sewing,no skip no break;

Three level adjustable LED light
| Model | A6000P-G |
| Thickness | light-weight materials |
| Sewing speed | 5000rpm |
| Stitch length | 5mm |
| Alternation range | 5.5mm(Manual lift )-13mm(Knee lift) |
| Needle | DB×1 #11-#18 |
| Lubricating oil | 10# white oil |
| power | 220V / 550W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Download user manual