Low noise and low vibration
Faster and lighter
No skip no break

DIRECT DRIVE HIGH SPEED AUTO TRIMMER LOCKSTITCH MACHINE
Airframe optimization,Low noise and low vibration,Faster and lighter
Small body cavity structure, low vibration, low noise, shaft integration, sewing speed is fasterand lighter
Accurate needle reinforcementis Convenient and efficient
dd needle reinforcement function,Under sewing operation, one-key sewing, to ensure moreaccurate and convenient sewing
Slow start sewing,no skip no break
Unique slow start sewing function,Reduce the noise of sewing and eliminate the problem ofbreak and skip
Time saving,increase efficiency
Auto thread trimmer
Wide voltage design,Global adaptation
Wide voltage range of 140-240V,Plug and use sefely and stabily
Three level adjustable LED light
Eye protection LED design,One-click adjustment of three different lighting brightness to adapt todifferent sewing environments,more efficient production

Airframe optimization,Low noise andlow vibration,Faster and lighter

Accurate needle reinforcement isConvenient and efficient;

Slow start sewing,no skip no break;

Auto thread trimmer
| Model | A6000P-D-G |
| Thickness | light-weight materials |
| Sewing speed | 5000rpm |
| Stitch length | 5mm |
| Alternation range | 5.5mm(Manual lift )-13mm(Knee lift) |
| Needle | DB×1 #11-#18 |
| Lubricating oil | 10# white oil |
| power | 220V / 550W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Download user manual