A6000-D
Good-looking
Single trimming
More save electricity

HIGH SPEED AUTO TRIMMER LOCKSTITCH MACHINE
Core Technology
Auto thread trimmer,increase efficiency
Energy saving and high efficiency
Simple direct drive,separate motor
Stable,efficient and cost-effective
New appearance
Product Features

Auto thread trimmer,increase efficiency

Different operation panel, fashion intelligentoperation more convenient

Increase work efficiency by 30%Save 50% sewing thread ball
Technical Parameter
| Model | A6000-D |
| Thickness | light-weight materials |
| Sewing speed | 5000rpm |
| Stitch length | 5mm |
| Alternation range | 5.5mm(Manual lift )-13mm(Knee lift) |
| Needle | DB×1 #11-#18 |
| Lubricating oil | 10# white oil |
| power | 220V / 500W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual