A6000-G
Direct drive
Energy saving
Stable

DIRECT DRIVE HIGH SPEED LOCKSTITCH MACHINE
Core Technology
Energy saving and high efficiency
Simple direct drive, separate motor
Stable, efficient and cost-effective
Handwheel with strong wind design to prevent overheating
LED light design, three different lights to adapt to different environments
Product Features

Core part is precise and wearable

Direct drive all-in-one technology,start more quickly more energy saving

Sewing function: sewing more accurate andconvenient
Technical Parameter
| Model | A6000-G |
| Thickness | light-weight materials |
| Sewing speed | 5000rpm |
| Stitch length | 5mm |
| Alternation range | 5.5mm(Manual lift )-13mm(Knee lift) |
| Needle | DB×1 #11-#18 |
| Lubricating oil | 10# white oil |
| power | 220V / 500W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual