ZJ335

SINGLE NEEDLE CYLINDER TYPE COMPOUND FEED HEAVY DUTY LOCKSTITCH SEWING MACHINE
Core Technology

cylinder bed
Application sewing scope

steering wheel cover

leather bag
Technical Parameter
| Model | ZJ335 |
| Needle | DP×17 16-18# |
| Stitch length | 6mm |
| Alternation range | 8/13mm |
| Sewing materials | Medium Materials/Heavy Materials |
| Sewing speed | 2500rpm |
| Horizontal hook(large) | Yes |
| Rated Power | 370W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual