ZJ8B

SINGLE NEEDLE CYLINDER TYPE COMPOUND FEED HEAVY DUTY LOCKSTITCH SEWING MACHINE
Core Technology

autpmatic winding

direct drive

large bobbin
Technical Parameter
| Model | ZJ8B-BD |
| Needle | DP×17 |
| Stitch length | 0-7.5mm |
| Alternation range | 14mm |
| Cylindrical diameter | 65mm |
| Sewing speed | 2200rpm |
| Sewing materials | Heavy Materials |
| Rated Power | 370W |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual