
AUTOMATIC CUTTING TEMPLATE MACHINE
Pockets, covers and covers suitable for the processing of various types of shirts, suits anduniforms Sewing of collars, cuffs, epaulets, etc
This series of automatic movers uses PLC programmable controller and humannatureChemical touch screen, easy and quick operation
Sewing patterns can be preset according to the rubber plate model to make each pieceeffective Results consistent, greatly improve the efficiency and quality of work
Provideupand down blowing cleaning function to make the machine more stable andefficient
Anti-wear ball design of the nose to make the seams more responsive and machine lt is noteasy to wear and rust
Breakwire detection function, which allows for breakwire joints and thus saves rework Thetrouble is saving time
Automation of the entire vehicle seam process, suitable for raw workers

Originalsharpcorner,circular slotconversion function,when sharp andcircular corner switching There is noneed to adjust the machine to achieverapid change

Unique nostril positioning function andautomatic thinning needle to enablesewn Sharp corners and roundedcorners are more natural and smooth

Researchand development of highspeedsynchronization coretechnology,synchronization of needlestep and template The moving treatmentmakes the seam of the cutting car moreflat

Independent pressure regulationdesign,with main cylinders independentlyconfigured for pressure regulation
| Model | ZJ-UA9200L-W-DM-WE5 |
| Needle | DP×5 11#-16# |
| Needle gauge | 0.1-3 |
| Sewing area | 30×190 |
| Sewing materials | Men's shirt ,Womem's chiffon, knitting |
| Sewing speed | 3000rpm |
| Air consumption | 1L/min |
| Air pressure | 0.5Mpa |
| Power | AC220V,50/60Hz |
| Weight | 280Kg/320Kg |
| volume | 100×120×142mm |
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Download user manual