A8100F-W
One-key adjustment for thick/thin fabrics

ELECTRONIC FEED FLAT SEWING MACHINE
Core Technology
Product Features

4 stitching modes with one-key fabric thickness adjustment

Adapts to thick and thin fabrics automatically for neat stitches

过梗降速功能,避免过梗断针Speed reduction function when crossing seams prevents needle breakage

密封油盘,减少油污Sealed oil pan minimizes oil leakage

双刀剪线,线头更短Dual-cutter thread trimming for shorter thread ends
Technical Parameter
| Model | A8100F-D4S-W |
| Thickness | light-weight materials |
| Sewing speed | 5000rpm |
| Stitch length | 5mm |
| Alternation range | 5.5mm(Manual lift )-13mm(Knee lift) |
| Needle | DB×1 #11-#18 |
| Lubricating oil | 10# white oil |
| Power | 220V / 550W |
D4:Automatic thread trimming + automaticreverse stitching+ electronic thread clamping + automatic preser ootliting,S: Double-blade thread trimming,W: sealed oi pan
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual