ZJ-M7-S955H-SF-BD-V3
Auto bobbin change
Perfect stitches
Bobbin monitoring

AUTO BOBBIN CHANGE ROTARY HEAD TEMPLATE MACHINE
Core Technology
Product Features

360°High-Precision Sewing,Premium-Quality Stitches


Extended-Range Sewing for Single-Pass Completion

Newly Designed Feeding Mechanism with Noise& Vibration Reduction

Smart Presser Foot forMulti-Fabric Adaptability


Bobbin thread monitoring needs nothreading and avoids fabric damage

Automatic bobbin change reduces manuallabor
| Medium pressure foot stroke | Standard 3mm |
| Pattern Storage | Maximum 999 patterns(maximum50000 needles for one pattern) |
| Identification of the template | Automatically identify 999 kinds of templates |
| File format | Support format files, such as dxf/.plt etc |
| Input voltage | 220V±44V |
| Output power | 600W |
Technical Parameter
| Model | ZJ-M7-S955H-SF-BD-V3 |
| Needle | DPX5 7~14# |
| Sewing speed | 3200rpm( Needle gauge within 3.5mm) |
| Sewing area(mm) | 1400x955mm |
| Stitch length | 0.05~12.7mm(0.05mm unit) |
H: Large Bobbin Case, Default: Small Bobbin Case, V3: 3rd Generation, BD:Automatic Bobbin change + Bobbin Thread Detection
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual