ZJ-M1-S5030-SF-X-LK2-V1
Compact workspace
Dual-blade trimming
Laser guide

IN-LINE SMART TEMPLATE MACHINE (LASER MODEL)
Core Technology
Product Features

Laser cutting for high efficiency and wide adaptability

Table suction reduces processes and improves efficiency

Dual-cutter trimming produces short thread ends and neat stitches

Compact size allows easy integration into production lines
| Medium pressure foot stroke | Standard 3mm |
| Pattern Storage | Maximum 999 patterns(maximum50000 needles for one pattern) |
| Identification of the template | Automatically identify 999 kinds of templates |
| File format | Support format files, such as dxf/.plt etc |
| Input voltage | 220V±44V |
| Output power | 550W |
Technical Parameter
| Model | ZJM1-S5030-SF-X-LK2-V1 |
| Needle | DBX17~14# |
| Sewing speed | 3200rpm( Needle gauge within 3.5mm) |
| Sewing area(mm) | 470mmx300mm |
| Stitch length | 0.05~12.7mm(0.05mm unit) |
S: Gantry Type,V1: ist Generation, X: Built-in suction(Suction Plate size: Standard 300mmx300mm/0ptional310mmx480mmy, LK2: Laser cuter
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual