ZJ-M1-S5030-SF-X-VK-V1
Compact workspace
Desktop suction
Vibrating knife

IN-LINE SMART TEMPLATE MACHINE (VIBRATING KNIFE MODEL)
Core Technology
Product Features

Cold-Knife Cutting, Prevents Yellowing on Light-Colored Fabrics

Table suction reduces processes and improves efficiency

Dual-cutter trimming produces short thread ends and neat stitches

Compact size allows easy integration intoproduction lines

| Medium pressure foot stroke | Standard 3mm |
| Pattern Storage | Maximum 999 patterns(maximum50000 needles for one pattern) |
| Identification of the template | Automatically identify 999 kinds of templates |
| File format | Support format files, such as dxf/.plt etc |
| Input voltage | 220V±44V |
| Output power | 550W |
Technical Parameter
| Model | ZJM1-85030-SF-X-VK-V1 |
| Needle | DBX17~14# |
| Sewing speed | 3200rpm( Needle gauge within 3.5mm) |
| Sewing area(mm) | 470mmx300mm |
| Stitch length | 0.05~12.7mm(0.05mm unit) |
S:Gantry Type, V1: 1st Generation,X: Buit-in suction(Suction Plate Size: Standard 300mm*300mm/ 0ptional 310mm*480mm), VK: 0scilating knife
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual