ZJ-UA-5781DS-LD
Customizable settings
Automatic paper feeding
Intuitive stability

HORIZONTAL CONTINUOUS SMART FLAT BUTTONHOLE MACHINE
Core Technology
Product Features

PLC control system

Side-Feed Stepper Motor

Automatic paper lining feeding function

Touch screen for arbitrary settings
| Cutter size | 6.4~31.8mm(1/4"~11/4") |
| Memorable data | Maximum 99 patterns |
| Sewingrange | 5X40mm |
| Auto presser foot needle pendulm feeding fabric drive way | Stepper motor drive |
| Needle bar stroke | 34.6mm |
| Power/consumption | Single-phase AC220V-240V 1600VA |
Technical Parameter
| Model | ZJUA-5781DS-LD |
| Needle | DPX5(11#)11#-14# |
| Sewing speed | 4200 |
| Alternation range | 0-17mm |
| Sewing materials | Cotton buttons for shirts,overalls |
| Needie gauge | Max 40mm |
| Bartacking range | Standard 5mm |
UA: Automated Weaving Series, D: Motorized Presser Foot Lifting, S: Standard Presser Foot, LD: Continuous Stitching Device
※ For other models, please inquire about ZOJE Electronic Sample
Contact +86-400-807-9881
Consultation · Leave your information, we will contact you as soon as possible
Copyright © 2025 Zhejiang Zhongjie Sewing Technology Co., Ltd. All rights reserved
Download user manual